5084434497_2d2bf77411_o

Geriausias būdas įsigyti naują automobilį

Kai aktualus tampa naujas automobilis, lizingas dažnai yra ta vienintelė finansinė išeitis, kurią mato didelė dalis vidutines pajamas gaunančių žmonių. Reikia sutikti, kad tik labai maža visuomenės dalis gali sau leisti įsigyti naują (ar netgi naudotą) automobilį be paskolos, kredito ar kitos finansinės pagalbos. Automobiliu lizingas – būtent tai, kuo reikėtų pasidomėti, norint įsigyti kiek brangesnę transporto priemonę, net ir tada, kai biudžetas neleidžia išlaidauti. Kuo tai naudingiau už paprastą paskolą? Kai egzistuoja toks dalykas kaip automobilis lizingu ar apsimoka skolintis iš draugų ar giminaičių?

Kur gauti?

Automobiliu lizingas yra teikiamas ir šalies bankuose, ir privačiose bendrovėse, pavyzdžiui, mogo autolizingas. Ką būtų galima laikyti patraukliausia šio tipo lizingo dalimi? Tą faktą, kad su autolizingu naują transporto priemonę galima įsigyti iš karto. Juk tai žymiai geriau nei dešimt metų taupyti norimam daiktui. Su lizingu gautą sumą galima išmokėti dalimis per iš anksto sutartą laikotarpį. Kaip ir buvo minėta, lizingo paslauga yra teikiama bankuose, tačiau automobiliu lizingas be banko irgi įmanomas ir pastaruoju metu tampa gana populiarus. Žmonės sudaro sutartis su kredito įmonėmis ir be vargo įsigyja norimą automobilį.

Kai aktualus lankstumas…

Lizingą ilgainiui renkasi vis daugiau ir daugiau žmonių. Kas juos skatina skolintis būtent šiuo būdu? Atsakymui į šį klausimą yra daugybė skirtingų variantų, vienas kurių – lankstumas. Automobiliu lizingas be pradinio inaso, prie konkrečių poreikių ir galimybių derinamas mokėjimų grafikas ir palankiausios grąžinimo sąlygos – visa tai suteikia paslaugų teikėjos, besirūpinančios klientų finansiniu patogumu. Jis, reikia pripažinti, didele dalimi ir priklauso nuo to, per kokį laikotarpį iš jo prašoma atgauti paskolintą sumą, nuo to, kokio dydžio įmokų kas mėnesį tikimasi. Kai tai galima derinti, išreikšti savo pageidavimus ir sulaukti optimalaus sprendimo, klientams suteikiamas šansas ne tik įsigyti didesnės vertės pirkinį, bet ir nesijaudinti dėl ateityje laukiančio „išsimokėjimo”.

… ir operacijos paprastumas

Kaip daugeliui aktualios palankios grąžinimo sąlygos, taip ir pats finansinės sutarties sudarymas yra svarbus ir turėtų būti vykdomas kuo paprasčiau. Auto lizingo bendroves neretai siūlo keletą skirtingų sandorio sudarymo būdų. Vienas jų – paraiškos teikimas klientų aptarnavimo skyriuose. Šis metodas turi nemažai privalumų. Vienas didžiausių – galimybė pasikonsultuoti su specialistais, kai iškyla klausimų ar neaiškumų. Kitas galimas būdas – automobiliu lizingas internetu. Jis naudingas, kai norisi viską sutvarkyti greitai, neišėjus iš namų, tiesiog naudojantis asmeniniu kompiuteriu. Daugeliui klientų tai tampa prioritetais – internetu pildomos paraiškos paprastumas ir galimybė viską atlikti per trumpą laiką. Kai kur užklausą dėl lizingo galima pateikti ir telefonu. Tai, kaip ir tiesioginio susitikimo atveju, leidžia paprastai kalbamuoju metu gauti visą reikalingą informaciją, pasikonsultuoti ir pasitarti, jei tik tam yra poreikis. Sau tinkamiausią metodą ras visi: ir tie, kuriems svarbus tiesioginis bendravimas su konsultantais, ir tie, kurie labiausiai brangina savo laiką, ir tie, kuriems patinka viską sutvarkyti patiems – savo namuose, naudojantis internetu teikiamomis virtualiomis paslaugomis. Automobiliu lizingas, gautas internetu ar bet kokiu kitu būdu, leidžia pamiršti apie daug kantrybės reikalaujantį taupymą, apie sudėtingas finansines procedūras ir formalumus, tikintis gauti paskolą, apie skolinimąsi iš giminaičių ar pažįstamų. Tai patogi ir patikima paslauga, kurios principas labai paprastas: užpildykite paraišką, gaukite pinigus, pirkite automobilį, o skolos grąžinimą ateityje pasirinkite sau patogiausią. Nepasinaudoti tokia galimybe būtų paprasčiausiai neišmintinga.

3881658592_2ffebe8607_o

Naudoti automobiliai: ką verta žinoti?

Naudoti automobiliai yra aktualūs daugeliui Lietuvos gyventojų. Tiesa tokia, kad naujos transporto priemonės kainuoja nemažus pinigus. Tokius, kurių išleisti automobiliui dažnas tiesiog negalėtų sau leisti. Naudoti automobiliai iš Europos į Lietuvą yra importuojami nuolat. Įvairovė didelė, tačiau tai ne visada palengvina pasirinkimą. Tinkamai išsirinkti visada gali padėti specialistų konsultacijos. Vienas jų – automobilių žinovas Justas – pasakoja, kaip nepasimesti, kai ateina laikas pirkti automobilį. Ir ne bet kokį, o naudotą. Į ką atkreipti dėmesį?

Kai nusprendžiate pirkti naudotų automobilių salone

Justas, paklaustas, ar yra skirtumas – pirkti tiesiogiai iš parduodančio asmens (pagal skelbimą) ar naudotų automobilių salone, atsako teigiamai: „Esu apsilankęs ne viename salone, kur parduodami naudoti automobiliai Vilniuje. Šios vietos ypatingos tuo, kad čia daug automobilių yra vienoje vietoje. Tai reiškia, kad galite žymiai greičiau iš arti apžiūrėti daug skirtingų transporto priemonių. Jeigu neturite specifinių reikalavimų markei ar spalvai, kitaip sakant, jei „jaučiatės atviri įvairiems pasiūlymams“, tikrai verta keliauti į saloną. Čia dažnai būna prieinami naudoti automobiliai su garantija. Tai irgi svarbu, ypač žinant tai, kad perkate ne naują daiktą. Naudoti automobiliai su garantija man patinka dėl potencialiai mažesnių išlaidų galimam remontui. O jo, būkim sąžiningai, dažnai prireikia ir visai naujiems automobiliams.“.

Kai atkeliaujate į vietą pagal skelbimą

Justas sako, kad, nors labai naudinga naudoto automobilio pasižvalgyti būtent salone, kartais transporto priemonė patraukia akį būtent pagal skelbimą. Kai nuvykstate apžiūrėti automobilio iš arčiau, į ką atkreipti dėmesį? „Na, jeigu jums aktualūs ekonomiškiausi naudoti automobiliai, būtinai pasidomėkite, kiek degalų reikia tai transporto priemonei, kuri jus sudomino. Nors visada svarbu apžiūrėti išorę (pavyzdžiui, ar nėra rūdžių, kurių galėjo nesimatyti nuotraukoje, ar gerai užsidaro visos durelės ir panašiai), reikėtų paprašyti savininko, kad leistų automobilį pavairuoti. Tik taip galėsite iš tiesų pajausti, ar mašina jums tinka.“. Justas pataria visada į panašias „apžiūras“ keliauti su bent kiek labiau automobiliuose nusimanančiu draugu. Kitas svarbus dalykas – automobilio pirkimas, tiksliau sakant, atsiskaitymas už jį. „Salonai man patinka dar ir dėl to, kad juose prieinami naudoti automobiliai lizingu. Juk ne visada ir ne visi galime sau leisti sumokėti iškart visą sumą ir už nenaują transporto priemonę. O perkant iš žmonių… Na, sakykim, kad šiuo atveju naudoti automobiliai issimoketinai yra kiek retesnis dalykas. Nebent susitarsite kitaip.“. Kalbant apie kainą, Justas pataria nepabijoti derėtis, jei matote, kad buvęs automobilio savininkas yra sukalbamas ir linkęs į kompromisus. Jeigu jis užsispyręs siūlo savo kainą ir nenori ieškoti optimaliausio sprendimo, Justo nuomone, reikėtų gerai pagalvoti, ar konkreti transporto priemonė yra „šimtu procentų“ verta sumos, apie kurią kalbama. „Kad ir kaip būtų, naudoti automobiliai yra naudoti – jūsų teisė rinktis, mokėti tiek, kiek prašoma, už transporto priemonę, kuria jau buvo važinėta, ar ne. Gali būti visai naudinga informacijos apie kainas paieškoti internete. Gal pasirodys, kad jūsų prašo tikrai daugiau nei tas automobilis yra išties vertas. Žodžiu, neskubėkite priimti galutinio sprendimo. Ir visada atminkite, kad naudoti automobiliai yra parduodami daugybėje skirtingų vietų ir daugybės skirtingų žmonių. Taigi, pasirinkimas egzistuoja ir jis tikrai nemažas. Svarbiausiai – išlikite budrūs ir protingi, klausykite labiau nusimanančių žmonių patarimų ir nepamirškite žinomo posakio „devynis kartus pamatuok, dešimtą pjauk“.“.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

2015 m. rugpjūtį Lietuvos naujų automobilių rinka ūgtelėjo 24%

Preliminariais „AutoTyrimų“ duomenimis, gautais pagal ES reglamentuotą metodiką išanalizavus VĮ „Regitra“ pateiktus pradinius duomenis, 2015 m. rugpjūtį Lietuvos naujų lengvųjų automobilių (M1 ir N1) registravimas išaugo net 24% iki 1’344 vnt. 2014 m. rugpjūtį šalyje buvo įregistruoti 1’083 automobiliai. Prie rinkos augimo ir toliau svariai prisideda reeksporto paklausa: 193 rugpjūtį įregistruoti nauji automobiliai buvo išregistruoti dar iki mėnesio pabaigos, o dar bent 16 bus išregistruoti artimiausiu metu. (daugiau…)

20725388155_df926c3708_k

2015 m. liepą Lietuvos naujų automobilių rinka išaugo 13%

Preliminariais „AutoTyrimų“ duomenimis, gautais pagal ES reglamentuotą metodiką išanalizavus VĮ „Regitra“ pateiktus pradinius duomenis, 2015 m. liepą Lietuvos naujų lengvųjų automobilių (M1 ir N1) registravimas išaugo 13% iki 1’805 vnt. 2014 m. liepą šalyje buvo įregistruoti 1’598 automobiliai. Prie rinkos augimo toliau svariai prisideda reeksporto paklausa: 356 liepą įregistruoti nauji automobiliai buvo išregistruoti dar iki mėnesio pabaigos, o dar bent 19 bus išregistruoti artimiausiu metu. (daugiau…)

11050367074_1bff1a17c1_k

2015 m. I pusmetį Lietuvos naujų automobilių rinka išaugo 15%

Preliminariais „AutoTyrimų“ duomenimis, gautais pagal ES reglamentuotą metodiką išanalizavus VĮ „Regitra“ pateiktus pradinius duomenis, 2015 m. birželį Lietuvos naujų lengvųjų automobilių (M1 ir N1) registravimas išaugo net 29% iki 1’804 vnt. 2014 m. birželį šalyje buvo įregistruoti 1’399 automobiliai. Prie rinkos augimo itin svariai prisideda reeksporto paklausa: 262 birželį įregistruoti nauji automobiliai buvo išregistruoti dar iki mėnesio pabaigos, o dar bent 32 bus išregistruoti artimiausiu metu. (daugiau…)

7404068414_d80276f388_k

2015 m. gegužės mėn. Lietuvos naujų automobilių rinka išaugo 6%

Preliminariais „AutoTyrimų“ duomenimis, gautais pagal ES reglamentuotą metodiką išanalizavus VĮ „Regitra“ pateiktus pradinius duomenis, 2015 m. gegužę Lietuvos naujų lengvųjų automobilių (M1 ir N1) registravimas padidėjo 6% iki 1’642 vnt. 2014 m. gegužę šalyje buvo įregistruoti 1’548 automobiliai. Rinkos augimo varomąja jėga išlieka stipri reeksporto paklausa: 213 gegužę įregistruotų naujų automobilių buvo išregistruoti dar iki mėnesio pabaigos, o dar bent 48 bus išregistruoti artimiausiu metu. (daugiau…)

3881658592_2ffebe8607_o

2015 m. balandžio mėn. Lietuvos naujų automobilių rinka ūgtelėjo 20%

Preliminariais „AutoTyrimų“ duomenimis, gautais pagal ES reglamentuotą metodiką išanalizavus VĮ „Regitra“ pateiktus pradinius duomenis, 2015 m. balandį Lietuvos naujų lengvųjų automobilių (M1 ir N1) registravimas išaugo net 20% iki 1’905 vnt. 2014 m. balandį šalyje buvo įregistruoti 1’594 automobiliai. Šalia vidinių veiksnių rinkos rodiklius toliau gerina ir stipri reeksporto paklausa: 244 balandį įregistruoti nauji automobiliai buvo išregistruoti dar iki mėnesio pabaigos, o dar bent 33 bus išregistruoti artimiausiu metu. (daugiau…)