3881658592_2ffebe8607_o

Naudoti automobiliai: ką verta žinoti?

Naudoti automobiliai yra aktualūs daugeliui Lietuvos gyventojų. Tiesa tokia, kad naujos transporto priemonės kainuoja nemažus pinigus. Tokius, kurių išleisti automobiliui dažnas tiesiog negalėtų sau leisti. Naudoti automobiliai iš Europos į Lietuvą yra importuojami nuolat. Įvairovė didelė, tačiau tai ne visada palengvina pasirinkimą. Tinkamai išsirinkti visada gali padėti specialistų konsultacijos. Vienas jų – automobilių žinovas Justas – pasakoja, kaip nepasimesti, kai ateina laikas pirkti automobilį. Ir ne bet kokį, o naudotą. Į ką atkreipti dėmesį?

Kai nusprendžiate pirkti naudotų automobilių salone

Justas, paklaustas, ar yra skirtumas – pirkti tiesiogiai iš parduodančio asmens (pagal skelbimą) ar naudotų automobilių salone, atsako teigiamai: „Esu apsilankęs ne viename salone, kur parduodami naudoti automobiliai Vilniuje. Šios vietos ypatingos tuo, kad čia daug automobilių yra vienoje vietoje. Tai reiškia, kad galite žymiai greičiau iš arti apžiūrėti daug skirtingų transporto priemonių. Jeigu neturite specifinių reikalavimų markei ar spalvai, kitaip sakant, jei „jaučiatės atviri įvairiems pasiūlymams“, tikrai verta keliauti į saloną. Čia dažnai būna prieinami naudoti automobiliai su garantija. Tai irgi svarbu, ypač žinant tai, kad perkate ne naują daiktą. Naudoti automobiliai su garantija man patinka dėl potencialiai mažesnių išlaidų galimam remontui. O jo, būkim sąžiningai, dažnai prireikia ir visai naujiems automobiliams.“.

Kai atkeliaujate į vietą pagal skelbimą

Justas sako, kad, nors labai naudinga naudoto automobilio pasižvalgyti būtent salone, kartais transporto priemonė patraukia akį būtent pagal skelbimą. Kai nuvykstate apžiūrėti automobilio iš arčiau, į ką atkreipti dėmesį? „Na, jeigu jums aktualūs ekonomiškiausi naudoti automobiliai, būtinai pasidomėkite, kiek degalų reikia tai transporto priemonei, kuri jus sudomino. Nors visada svarbu apžiūrėti išorę (pavyzdžiui, ar nėra rūdžių, kurių galėjo nesimatyti nuotraukoje, ar gerai užsidaro visos durelės ir panašiai), reikėtų paprašyti savininko, kad leistų automobilį pavairuoti. Tik taip galėsite iš tiesų pajausti, ar mašina jums tinka.“. Justas pataria visada į panašias „apžiūras“ keliauti su bent kiek labiau automobiliuose nusimanančiu draugu. Kitas svarbus dalykas – automobilio pirkimas, tiksliau sakant, atsiskaitymas už jį. „Salonai man patinka dar ir dėl to, kad juose prieinami naudoti automobiliai lizingu. Juk ne visada ir ne visi galime sau leisti sumokėti iškart visą sumą ir už nenaują transporto priemonę. O perkant iš žmonių… Na, sakykim, kad šiuo atveju naudoti automobiliai issimoketinai yra kiek retesnis dalykas. Nebent susitarsite kitaip.“. Kalbant apie kainą, Justas pataria nepabijoti derėtis, jei matote, kad buvęs automobilio savininkas yra sukalbamas ir linkęs į kompromisus. Jeigu jis užsispyręs siūlo savo kainą ir nenori ieškoti optimaliausio sprendimo, Justo nuomone, reikėtų gerai pagalvoti, ar konkreti transporto priemonė yra „šimtu procentų“ verta sumos, apie kurią kalbama. „Kad ir kaip būtų, naudoti automobiliai yra naudoti – jūsų teisė rinktis, mokėti tiek, kiek prašoma, už transporto priemonę, kuria jau buvo važinėta, ar ne. Gali būti visai naudinga informacijos apie kainas paieškoti internete. Gal pasirodys, kad jūsų prašo tikrai daugiau nei tas automobilis yra išties vertas. Žodžiu, neskubėkite priimti galutinio sprendimo. Ir visada atminkite, kad naudoti automobiliai yra parduodami daugybėje skirtingų vietų ir daugybės skirtingų žmonių. Taigi, pasirinkimas egzistuoja ir jis tikrai nemažas. Svarbiausiai – išlikite budrūs ir protingi, klausykite labiau nusimanančių žmonių patarimų ir nepamirškite žinomo posakio „devynis kartus pamatuok, dešimtą pjauk“.“.