Savy.lt

Savy – tai pagal prieš dešimtmetį Didžioje Britanijoje pristatytą „peer-to-peer“ modelį veikianti kredito bendrovė, valdoma „New Chartered Limited“ ir administruojama UAB „Bendras finansavimas“.

Tai nėra dar vienas bankas ar greitojo kredito bendrovė. Savy tikslas – sukurti internetinę platformą, kurioje galėtų bendradarbiauti registruoti vartotojai ir tarpusavyje vykdyti pinigų skolinimo operacijas. Bendrovės užduotis tuos procesus stebėti, užtikrinant patikimą ir sąžiningą jų veikimą bei geriausias sąlygas visoms bendradarbiaujančioms pusėms.

Naudojantis bendrovės paslaugomis, galima gauti skirtingo dydžio kreditus, kurių sumos svyruoja nuo 200 iki 500 000 eurų. Grąžinti pasiskolintus kreditus reikia per 6-60 mėnesių. Palūkanos skiriasi, priklausomai nuo to ar imama paskola su nekilnojamo turto įkeitimu (nuo 6%) ar vartojamoji paskola (nuo 12%).

Savy klientu gali tapti 18 metų sulaukę asmenys, turintys nuolatines pajamas ir darbo vietą bei užpildę visą parą pasiekiamą elektroninę paraiškos formą. Itin svarbu visus duomenis nurodyti sąžiningai ir tiksliai, kadangi jie bus sutikrinami Savy darbuotojų, siekiant nustatyti kliento mokumą bei realias galimybes pasiimti ir grąžinti konkretaus dydžio kreditą.

Po paraiškos patvirtinimo, internetinėje sistemoje pasirenkamas reikiamo dydžio kreditas ir grąžinimo terminas bei laukiamas finansavimas ir pinigų pervedimas į banko sąskaitą.

Kiekvienas pinigus pasiskolinęs asmuo turi galimybę sumą grąžinti anksčiau – už tai nėra imamas papildomas mokestis ar taikomos baudos. Tačiau, jei kreditą grąžinti vėluojama, taikomi sutartyje numatyti delspinigiai, o atsisakius padengti pasiskolintą sumą, pinigai yra išieškomi. Todėl visuomet reikėtų skolintis atsakingai ir apgalvotai, gautą paskolą grąžinant laiku ir nustatytomis įmokomis.